kilka słów o nas

Ania i Michał- Kim jesteśmy?

Ania – ma tysiąc pomysłów na minutę i potrzebę bycia w ciągłym ruchu. Jednocześnie docenia te momenty, gdy można się na chwilę zatrzymać i złapać oddech, np. po to, by uchwycić aparatem fotograficznym najpiękniejsze obrazy.

Michał – potrafi te wszystkie pomysły ogarnąć i zorganizować. Zna się na mapach, wie jak odnaleźć zagubioną drogę czy szlak i potrafi nazwać wszystkie szczyty, które widać na horyzoncie.

Dzięki temu od kilku lat robimy razem mnóstwo niesamowitych rzeczy. Połączyły nas wspólne pasje. Jedną z nich są wyprawy. Każdą wolną chwilę, (których jest niestety coraz mniej) staramy się wykorzystywać poznając nowe miejsca, lub odwiedzając te ulubione. Stało się to naszym życiem, pasją. Nie jeździmy na wielkie ekspedycje na koniec świata (jeszcze nie). Podróżujemy po ‚zwykłych’ miejscach, często blisko domu, odnajdując w nich piękne zakątki oraz niezapomniane przygody. Niewielką część z nich udaje nam się uchwycić i uwiecznić robiąc zdjęcia. Oprócz samego podróżowania, bardzo ważne jest dla nas przygotowanie – zdobywanie wiedzy o godnych odwiedzania miejscach i planowanie wypadów. To często już samo w sobie bywa niesamowitym doświadczeniem i sposobem na spędzanie czasu. Niektóre z przygód nie odbyłyby się, gdyby nie tzw. ‚spontan’. Dlatego tak ważne jest mieć marzenia i cele, wiedzieć w którą stronę chcemy zmierzać, a potem gdy będzie ku temu okazja, po prostu wyjść z domu, zrobić pierwszy krok i ruszyć – być może w kolejną najlepszą wyprawę życia. Nadszedł czas się tym wszystkim podzielić.

Po co nam blog?

Przed wspólną wyprawą szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela powstał pomysł założenia strony, gdzie chcieliśmy publikować zdjęcia i krótkie opisy trasy, którą szliśmy. Początkowo strona miała być dostępna tylko dla rodziny i przyjaciół. Szybko jednak rozszerzyła się o szersze grono czytelników. Tak powstał blog, którego pisanie sprawia nam ogromną frajdę.

Staramy się w miarę na bieżąco kontynuować pisanie naszych relacji z wypraw małych i dużych. Dzięki pisaniu bloga, możemy też uporządkować nasze doświadczenia i całą masę zdjęć. Równocześnie może uda się kogoś zainspirować i doradzić jak można aktywnie spędzić wolny czas. Chcemy się dzielić naszym doświadczeniem, pomysłami, pięknymi miejscami, widokami, wspomnieniami.

Zapraszamy do czytania, oglądania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, uwagami, radami, doświadczeniami, pomysłami.

*Nie jesteśmy profesjonalistami. Amatorsko zajmujemy się fotografią, a prowadzenie bloga jest dla nas zupełnie nowym wyzwaniem. Traktujemy to przede wszystkim jako przygodę oraz nowe doświadczenie. Chcemy się ciągle uczyć. Zdajemy sobie sprawę, że w internecie można znaleźć mnóstwo niesamowitych blogów o podobnej tematyce. Sami często zachwycamy się pięknymi zdjęciami, inspirujemy się i możemy jedynie wzdychać czytając niektóre relacje z wypraw. Dlatego prosimy o dużo wyrozumiałości zwłaszcza na początku tej blogowej ścieżki… 🙂

Ania&Michał

Wszystkie zamieszczone na blogu zdjęcia są naszego autorstwa. W celu wykorzystania któregoś z nich, skontaktuj się proszę z nami.